Základní škola

Vzděláváme žáky v devíti ročnících 1. a 2.stupně podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání LUKOVSKÁ ŠKOLA .

Dbáme na položení pevných základů celoživotního vzdělávání žáků s ohledem na jedinečnost každého dítěte.

Snažíme se o propojení života školy se životem obce a její otevřenost vůči všem dětem, rodičům i ostatní veřejnosti.

Nadstandartní vybavení školy dotváří motivující atraktivní podmínky pro vzdělávání.

Vzhledem ke skvělému technickému zázemí rozvíjíme v žácích jazykovou, matematickou, přírodovědnou a polytechnickou gramotnost ruku v ruce s gramotnostmi digitálního světa.

Zároveň se snažíme o harmonický tělesný a duchovní rozvoj každého dítěte.

Prvním cizím vyučovacím jazykem je angličtina, kterou vyučujeme od 1.třídy.

Učíme děti s láskou a porozuměním, vedeme je k důslednému dodržování dohodnutých pravidel chování, témata etické výchovy prolínají všemi vzdělávacími oblastmi, jako nepovinný předmět nabízíme křesťanskou výchovu.

Poskytujeme bohatou nabídkou zájmových aktivit nejen pro žáky školy, ale i komunitu celé obce.

Spolupráce s ostatními organizacemi:

MŠ Lukov,

Spolek přátel hradu Lukova,

Domov seniorů,

Český červený kříž,

Centrum primární prevence,

KPPP Zlín,

spádové ZŠ

ZUŠ Morava a dalšími subjekty.

Školská rada:

předseda - Tomáš Kulenda

členové -

Ladislav Plšek

Veronika Hasíková

Renáta Mikšíková

Petr Hynčica

Michal Teplý

Platné předpisy v oblasti školství

Legislativní rámec

Výroční zpráva o činnosti školy 2016/2017

Krizový plán školy