Výjezdní laboratorní práce - FYZIKA, BIOLOGIE

VIDA Brno - 6.a 7.třída photo

V pátek 15.10.2021 žáci 6. a 7. třídy pojedou do science centra VIDA v Brně, kde se zúčastní vzdělávacího bloku v rámci předmětů Fyzika a Biologie .

S sebou: oblečení dle počasí, batůžek, pití, svačina na celý den (případně peníze na jídlo ve VIDA), psací potřeby, drobné kapesné.

Sraz na zastávce DS Lukov v 6:00 (BUS odjíždí 6:08, ze Zlína v 6,45).

Návrat 17:02 (Brno odjezd 15,00, Zlín odjezd 16,40) Lukov- DS. Vybíráme 250 Kč.

Program:

Laboratorní práce - Magnetická přitažlivost

Jaký tvar má magnetické pole? Jak ho dokážeme měnit?

Pojďme si díky krátkým pokusům „osahat“ magnetické pole a vyzkoušet si magnetické vlastnosti různých materiálů.

Pomocí extra silných neodymových magnetů si zkonstruujeme Gaussovo dělo a pokusíme se přijít na kloub magnetickému hlavolamu.

Na závěr si vyrobíme magnetickou plastelínu. Program vám umožní podívat se na „magnetismus“ novýma očima.

Laboratorní práce - Vynálezci

Využijte znalosti mechaniky, Newtonových zákonů či gravitace a sestavte funkční dráhu či složitý stroj. Společně v týmu vyrobíte fungující konstrukci. Otestujte své znalosti fyziky v praxi a sestrojte nakloněnou rovinu nebo využijte páku. Užijte si radost z konstruování a nechte se překvapit, jaké vychytávky napadly vaše spolužáky.

Expozice - Mikrosvět se zaměřením na:

BIOLOGIE - Rostlinná a živočišná buňka, poznávání buněk, bakterie, DNA

FYZIKA - Magnetismus a elektřina