Den s rodilým mluvčím v ZŠ Lukov

Den s rodilým mluvčím v ZŠ Lukov photo

V pondělí 16.1.2023 k nám do školy zavítala návštěva až z daleké Anglie. Byla to 26ti letá studentka Tess, která žije v Nottinghamu, ale díky studiím velmi často cestuje.

Prostřednictvím fotografií a autentického vyprávění v anglickém jazyce našim žákům 7. a 8. třídy přiblížila život v Americe, dokonce přímo v New York City, kde nedávno pobývala. V závěru byl prostor pro diskusi a naše návštěva se na oplátku dověděla něco o našich žácích.

Nezapomněli jsme ani na další ročníky, které měly program přizpůsobený jejich úrovni znalosti angličtiny.

Barmanská show v anglickém jazyce čekala na žáky 5. a 6. třídy. Žáci měli možnost jednotlivé nealkoholické drinky ochutnat, ovšem bylo to něco za něco. Aby drink získali, museli žáci odpovědět na zvídavé otázky naší návštěvy.

Žáci 3. a 4. třídy si poslechli povídku o Robinu Hoodovi, naučili se nová slovíčka i s originální anglickou výslovností. Na závěr vyluštili kvízové otázky k této povídce a dokonce se stihli Tess zeptat na její oblíbené jídlo, zvířata, barvu,… Otázek byla opravdu celá řada.

Pro naše nejmenší žáky z 1. a 2. třídy byla připravena pohádka O červené karkulce opět v anglickém znění. Děti byly velmi šikovné a znaly množství slovíček. Po čtení přišel na řadu čas na písničky spojené s pohybem.